Podróżujesz do Katowic? Zobacz swój wybór.

Czasami przywołuję w pamięci nasze rodzinne wakacje. Wybieramy się na Śląsk! Pięcioosobowa rodzina w samolocie. W końcu, po całym dniu podróży cała piątka z entuzjazmem wychodzi na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach z samolotu i... rozpoczynają się wyczerpujące poszukiwania ”wolnych łóżek”.

Podział na dwie grupy, z których jedna pilnuje bagaży – druga, zmagając się z odpowiedzialnością jaka na niej ciąży szuka “kwatery”. Przemęczenie i podenerwowanie. Tyle pamiętam. Okropność.

walizki
Tak miały się rzeczy 30 lat temu, a dziś? Siadamy w domu, w ulubionym fotelu i w ciszy, spokoju zastanawiamy się nad ofertą miejsc noclegowych. Ponadto, dysponując odpowiednimi programami możemy przekonać się czy na podwórku naszego nowego lokum rośnie świerk czy krzew ozdobny, jakiego koloru zasłony powieszono w oknach. Widzimy czy dzielnica jest spokojna oraz potrafimy, jeszcze będąc w domu określić parking dla naszego samochodu- parking pyrzowice. Tak, właściwie dobrany nocleg to stanowi gwarancję udanego wyjazdu. Zwłaszcza, jeśli w nowym lokum mamy zamiar spędzić parę dni. Największe atrakcje, wyszukane smakołyki nie zrekompensują nam bezsennych nocy. Ku naszemu zadowoleniu, w dobie internetu odnalezienie noclegu, który spełni nasze wymagania nie jest trudne.

Do naszej dyspozycji powstały specjalne serwisy internetowe, które dają możliwość znalezienia różnego rodzaju noclegów zgodnie ze swoimi kryteriami – należy wystukać na klawiaturze miejscowość do której się udajemy, następnie rodzaj obiektu, dodatkowo także oczekiwaną cenę, po to by znaleźć zgodne z naszymi oczekiwaniami miejsce w parę minut. Czyli należy wpisać w sieci tekst np: nocleg Pyrzowice, a ujrzymy masę kuszących propozycji- nocleg pyrzowice. Na takich serwisach zazwyczaj podane są wszystkie istotne informacje o pokojach czy mieszkaniach wzbogacone zdjęciami, co pomoże w wytypowaniu tych, które spełnią nasze oczekiwania.


Zobacz również

Urlop w zimowej stolicy Polski. Apartamenty dostępne w sezonie i nie tylko

Zakopane zimą
Wprowadził: Greger Ravik
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Organizując wypad na wczasy czy kilkudniowy wyjazd w Tatry, zwykle bezpieczniej jest zabukować sobie apartamenty w Zakopanem z określonym wyprzedzeniem, bowiem Zakopane to miejscowość wypoczynkowa i szczycąca się dużym zainteresowaniem przyjezdnych ze względu na lokalizację i liczne zabytki. Poza tym, popularny pogląd głosi, iż choć miasto to uchodzi za miejscami tandetne i po brzegi wypełnione przyjezdnymi, to po prostu grzech nie odwiedzić chociaż raz w życiu miasta okrzykniętego mianem „zimowej stolicy Polski”, która popularnością szczyci się przez cały rok.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.