Skąd bierze się popularność dronów, jakie jest obecnie wykorzystanie urządzeń tego typu

Jeszczeparę lat wcześniej niewiele osób się spodziewało, że naszym niebem zawładną niewielkie latające urządzenia zwane dronami. Na początku takimi maszynami interesowało się przede wszystkim wojsko, jednak z czasem sięgać po nie zaczął również przemysł. Przełomem się stało pojawienie się na rynku niezbyt drogich urządzeń, jakie kupić mógł sobie praktycznie każdy. Najprostsze modele kosztują już nawet poniżej pięciuset złotych, i w takiej kwocie dostanie się całkiem ciekawą zabawkę.

Poznaj zaawansowane technologicznie http://camonboard.pl/kamery-sportowe/xiaoyi.

dron 3 DR solo
Wprowadził: Christopher Michel
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Bardziej skomplikowane modele będą kosztowały nawet kilkanaście tysięcy złotych, lecz ich możliwości są rzeczywiście duże. Drony używane być mogą w coraz liczniejszych zastosowaniach. Poza typową zabawą w przypadku tanich urządzeń bardzo często zaczynają po nie sięgać różnego rodzaju przedsiębiorstwa i firmy. Za pomocą dronów przykładowo można patrolować z powietrza teren firmy, kontrolować ważne miejsca czy nawet przewozić niewielkie przedmioty. W ostatnim czasie coraz chętniej używane są przy fotografowaniu i filmowaniu różnych imprez, zapewniając niespotykane wcześniej ujęcia. Do tego ostatniego zastosowania bardzo dobrze nadają się maszyny z zamontowanymi kamerami z wysoką rozdzielczością. Dzisiaj możliwości takich sprzętów są coraz większe, dzięki użyciu nowoczesnych sterowników umożliwiają nie tylko nagrywanie, ale oferują duże wsparcie dla obsługujących. Obecnie najbardziej zaawansowane modele mogą być sterowane przez pojedynczego operatora, który może na przykład zaprogramować sobie lot i skupić się na sterowaniu kamerą.


Zobacz również

Szczególnie doceniany sposób odpoczynku – ruszamy na agroturystykę

łąka
Wprowadził: PhillipC
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com/
Nie tylko latem, lecz również w czasie zimy są przez Polaków chętnie organizowane są wycieczki na wieś. Biorąc pod uwagę większe zimowe imprezy, takie jak sylwester agroturystyka stuprocentowo staje na wysokości zadania oraz zapewnia doskonałe warunki każdej zaciekawionej osobie. Świetne możliwości, które wiążą się głównie z poznaniem miejsca oraz zmianą klimatu, natomiast najczęściej na ten okres naszych codziennych przyzwyczajeń, daje się odczuć już po jednym dniu!
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.