Tych rzeczy nie bierz do samolotu

Wakacje będą znów – mówią słowa znanej piosenki. I faktycznie,ni stąd ni zowąd, sezon urlopowy zaczął się. A jeśli lato to i wyjazdy. Coraz częściej kierunkiem, w który wyruszamy są południowe kraje. Koszt zbliżony jak w wypadku Polski, ale gwarancja pogody zdecydowanie większa. Jak już obieramy kierunek, to bez wątpienia decydujemy się na lot samolotem. Lot sam w sobie to przeżycie fantastyczne, dla niektórych ekstremalne, jednak w wielu sytuacjach, to jedyna jedyny rodzaj transportu aby dobić do celu.
samolot
Wprowadził: Rob Faulkner
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wejście do samolotu wiąże się z szeregiem procedur, które trzeba przejść. Stąd na lotnisku wskazane byłoby zjawić jakieś 2 godziny przed planowaną godziną odlotu. Poza wzięciem ze sobą najważniejszych rzeczy takich jak paszport, wypadałoby również sprawdzić, czego nie należy wziąć na pokład samolotu.

Bezpieczeństwo nakazuje, które przedmioty mogą się znaleźć w samolocie. W tych obostrzeniach zostały wyszczególnione przedmioty, które możemy zapakować w bagażu kabinowym (dowiedz się więcej). Nie każda linia lotnicza ma takie same obostrzenia, dlatego nasz spis ma wyłącznie charakter poglądowy. Na lotnisku pracownicy mają możliwość zażądać usunięcia jakiegoś przedmiotu.

Wakacje w Hiszpanii
Wprowadził: TopRank Online Marketing
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
I tak wszelkie ostre przedmioty są na ogół niedozwolone. Tak więc: druty, skalpele, igły lepiej zostawmy w domu. Wyjątek stanowią szpilki. Leki takie jak: lakiery do paznokci, olejki do kąpieli, maskara, mleczka, szampony są dozwolone w niewielkich ilościach. Na pokład samolotu nie można również wnosić alkoholi, które nie zostały kupione w strefie wolnocłowej.

Zobacz również

Jakie przedmioty spakować do walizki, kiedy jedziemy na długo oczekiwane wakacje nad Morzem Bałtyckim

Ręczniki
Wprowadził: Alex Juel
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Słowo wakacje lub urlop ma na nas krzepiący wpływ. Nade wszystko dlatego, że kojarzą się nam z odprężeniem, czyli tym, o czym marzy każdy zapracowany mężczyzna. Kiedy nadchodzi czas na obranie kierunku eskapady, wtedy coraz częściej padają propozycje, żeby wygrać się na polskie plaże i tam zażywać zarówno kąpieli wodnych, jak i słonecznych.Przyczyną takiego a nie innego stanu rzeczy jest najczęściej brak monet w domowym budżecie bądź zagrożenia, jakie czyhają na zagranicznych urlopowiczów w krajach takich jak Maroko.


Ze sprzętem sportowym też bywają kłopoty. Kule do kręgli można zapakować, ale np. szabli już nie. Tak samo zakaz dotyczy łyżew (tutaj). O zakazie wnoszenia na pokładzie substancji łatwopalnych raczej nie trzeba nikogo specjalnie informować. Przed pakowaniem bagaży należy spojrzeć czego nie możemy ze sobą mieć, żeby przed wejściem na pokład nie martwić się. Po co już na starcie psuć sobie uroki wakacji.
2017/08/18, 08:54:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.