Jakie jest właściwe dobranie sprzętu sportowego?

Miłośnicy snowboardu wiedzą, że sporo prostszą od wyboru deski, lecz równie znaczącą kwestią, jest stosowne dobranie butów.
W owych butach przebywamy przez dłuższy czas dnia, ogólnie muszą być wygodne, ciepłe, oczywiście nie przemakalne. Buty do snowboardu powinny zapewniać komfort użycia i pozwalać na dobre czucie deski i stoku. System sznurowania określa prędkość, moc i możliwości przystosowań buta do formy stopy. Niektóre wiązania bardziej techniczne pozwalają ponadto na adaptację buta do formy stopy oddzielając zawiązywanie na 2 strefy. Wiązanie klasyczne dostarcza precyzję, ale jest bardziej czasochłonne.

Zobacz również

Wybierając się na urlopową rowerową wyprawę pamiętajmy o zadbaniu o kondycję, jak też istotnym oprzyrządowaniu i bezpieczeństwie

Namioty turystyczne
Wprowadził: Ishikawa Ken
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Czas urlopowy to wyśmienita okazja na wyprawę rowerową na łono przyrody nad wodę lub w leśne obszary. Jest wciąż czas by nabrać formy na energiczny odpoczynek na rowerze. To warunek potrzebny jeśli planujemy jechać na rowerową wyprawę poza dom do lasu.


Buty nie powinny być za wielkie. Po zawiązaniu winien na tyle silnie podtrzymywać stopę, by pięta nie miała możności przesunięcia w górę ani na boki. W celu mocniejszego podtrzymywania stopy w bucie, aplikuje się szereg rozwiązań. But wewnętrzny może być sznurowany, ściskany paskiem z rzepem. Dwojakie sznurowanie staje się standardem.

snowboard
Wprowadził: taki Lau
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każdy snowboard ma swoje osobiste parametry, ukształtowanie, zgięcie, czy stopień twardości. Testy gnu (więcej na ten temat) pokazały, że posiadają nienaganną zwrotność, przyleganie i precyzję.

W stosownych sklepach sprzedają kompetentni snowboardziści. Jeśli jest to sklep kierowany przez ludzi lubiących snowboard, można posiadać pewność, że pomogą w dobrym wyborze deski. Po kupnie należytego wyposażenia, wystarczy ruszyć na zbocza i napawać się każdą sekundą jazdy.

Średnia deska lib tech określona jest dla wszystkich, od początkujących do zaawansowanych, jednak ceniących wszelki charakter jazdy. Deski owe dosięgają długością od podbródka do wysokości brwi.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.