Przepiękne miejsca w Polsce? Z naszym poradnikiem dowiesz się, gdzie dobrze jechać

Czas spędzany w domu daje radość, ale niekiedy przychodzi nam chęć, aby zobaczyć oraz przeżyć coś nowego. Naturalnie zwłaszcza pożądane są kierunki zagraniczne, na przykład Kopenhaga, jeżeli lubimy zwiedzać lub gorąca wyspa, gdy chcielibyśmy cieszyć się słońcem i wakacyjnymi rozrywkami.
Niestety nie zawsze odłożyliśmy dostateczną sumę, by pozwolić sobie na wyjazd za granicę (sprawdź). Ale tak po prawdzie nie musimy wyjeżdżać daleko, by znakomicie wypocząć i nacieszyć oczy cenionymi zabytkami. Polska to kraj coraz częściej wybierany przez zagranicznych turystów, dlaczego zatem nie zacząć zwiedzać urokliwych, polskich miast? Szczególnie warty uwagi jest Kraków. Z jakich powodów?

Kraków to miasto tętniące życiem, w jakim miło można spędzić i dwa dni, i cały tydzień. Ma niebywale bogatą historię, więc nie zabraknie w nim ciekawych miejsc do zwiedzenia, a zacząć można od Rynku Głównego. To niewątpliwe centrum kultury i miejsce, w jakim spotykają się mieszkańcy Krakowa i turyści odwiedzający prezentowane miasto. Trzeba choćby na moment się zatrzymać i nacieszyć się klimatem Krakowa, jak również wejść do Kościoła Mariackiego, jaki jest jego bezsprzecznym symbolem. Na niebagatelną uwagę zasługuje ołtarz stworzony przez Wita Stwosza.
Kraków


Zobacz również

Jak najbardziej korzystniej spędzić czas wolny? Z pewnością w pięknej lokalizacji z dodatkowymi atrakcjami. To gwarantuje Ciechocinek

uzdrowisko
Wprowadził: http://lazienkiresort.com
Na podstawie danych z: http://lazienkiresort.com
Pokaźne i najbardziej rozpoznawalne nizinne uzdrowisko zlokalizowane jest na obszarze województwa kujawsko – pomorskiego. Jego symbolem i wizytówką są tężnie oraz słynny Grzyb – fontanna solankowa, znajdująca się w centrum uzdrowiska. To bardzo znane uzdrowisko to dobrze znany setkom wczasowiczów Ciechocinek.


W Krakowie nie można pominąć Zamku Królewskiego i Wzgórza Wawelskiego, jak również znanej każdemu Smoczej Jamy. Rzeźba smoka jest ulubioną atrakcją turystów, z którą każdy ma fotografię, bez względu na wiek. Jednego dnia nie da się wszystkiego zwiedzić, zatem zaplanujmy, co chcielibyśmy zobaczyć, aby zdążyć do tego pójść na Kazimierz, będący centrum kultury chrześcijańskiej oraz żydowskiej.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.